Wybór partnera do etykietowania

Ponieważ branża winiarska stale się rozwija - osiągając średni wzrost o 5,7% w latach 2014-2019 - winiarze i właściciele winnic potrzebują innowacyjnych sposobów, aby wyróżnić swoje marki, w miarę jak konkurencja nadal rośnie. Kreatywne i niepowtarzalne etykiety na wino oraz etykiety na puszki na wino to tylko jeden ze sposobów na zwrócenie uwagi i wyróżnienie się. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele technologii etykietowania, które pomogą wywierać wizualny wpływ na miłośników wina na całym świecie.

Produkcja wina koncentruje się na doświadczeniach pijących, tworząc złożone i ciekawe smaki, aw niektórych przypadkach stosując przepisy ze starego świata. Coraz popularniejsze są nie tylko ekscytujące smaki, ale także wina organiczne, wina bezcukrowe i wina o niskiej zawartości węglowodanów. W przypadku starych i nowych graczy na rynku - nie wspominając o rosnącym trendzie subskrypcji wina - jeszcze ważniejsze jest, aby winnice oznakować swoje wino w sposób, który będzie wyróżniał się wśród klientów i sprawi, że będą wracać po więcej.

Sprzęt do etykietowania wina

Obecne trendy

Wraz ze wzrostem liczby winnic rosną trendy produkcyjne, możliwości butelkowania i technologia etykietowania.

Prognozy dla branży winiarskiej wyglądają optymistycznie. Oczekuje się jednak, że uwaga konsumentów zmieni się nieco na jakość, a nie na ilość, co oznacza, że tożsamość marki i opakowanie są istotnymi czynnikami sukcesu.

W niedawnej ankiecie dotyczącej degustacji wina uczestnikom udostępniono kilka butelek wina w cenie od 10 do 150 USD. Oto, co odkryto.

• 82% respondentów wybrało butelkę wina na podstawie wyglądu etykiety
• 65% było pod wpływem tego, jak drogie według ich opinii wyglądało wino
• 58% dbało o region winiarski
• 53% było pod wpływem kształtu i koloru butelki
• 46% woli kupić coś, co podobało im się w przeszłości
• 42% preferowało wino vintage

Obecne trendy

Z wyników ankiety wynika, że sposób, w jaki wyglądają butelki wina, ma znaczenie dla konsumentów. To, czy świetnie wyglądająca etykieta oznacza zabawę i ekscentryczność, czy też elegancję i wyrafinowanie, może zależeć od rynku docelowego - ale tak czy inaczej, butelka wina powinna przyciągać uwagę i komunikować jakość. Oznacza to, że etykieta na wino wymaga odpowiedniego projektu - i musi być odpowiednio i konsekwentnie przyklejana, aby butelka wina wyglądała najlepiej zarówno w Internecie, jak i na półce. W końcu Twoja etykieta wina ma tylko 1,5 sekundy, aby wywrzeć wrażenie.

Aby przyciągnąć uwagę kupujących wino, jednym rzutem oka przedstaw wysoką jakość swojego produktu. Możesz to zrobić, opracowując świetny projekt etykiety wina, który intryguje entuzjastów wina i zmusza ich do wybierania wina. Oto kilka elementów do rozważenia.

• Pomyśl o kolorze swojej butelki, kolorze swojego wina i kolorze etykiety. Jakie emocje chcesz przekazać? Jasne kolory przywołują radość, energię i śmiałość. Stonowane kolory sugerują wyrafinowanie i subtelność. Ciemne kolory obiecują bogate smaki i intrygę. Możesz nawet rozważyć zestawienie jasnej etykiety na ciemnej butelce, aby uzyskać efekt o wysokim kontraście, który wizualnie wyskakuje.

• Liczą się również wybrane czcionki i materiał etykiety. Czy styl, który wybierasz, będzie minimalistyczny, elegancki, vintage, nowoczesny czy ostry? Będziesz chciał wybrać krój, który nada odpowiedni ton, wybierz interesującą grafikę i pamiętaj, aby wybrać teksturę etykiety, która będzie wspierać Twoją markę i charakter Twojego wina.

• Rozważ użycie etykiet i opakowań wina o unikalnym kształcie. Może nawet pójdziesz o krok dalej i połącz wszystko razem z tematycznym projektem, dopasowując swoją butelkę, etykietę, nakrętkę i pudełko wysyłkowe - lub jeśli masz pokój finansowy, zamów niestandardowe etykiety na wino.

• Oto nieprzydatne, powszechne słowa i wyrażenia, które nie służą żadnemu użytecznemu celowi na etykiecie wina i należy je zignorować.

Po przybiciu projektu etykiety na butelkę wina upewnij się, że proces etykietowania jest zoptymalizowany, zapewniając, że każda butelka ma idealnie umieszczoną etykietę.

Rodzaje sprzętu do etykietowania

Która maszyna do etykietowania pozwoli Ci wyprodukować więcej wina w krótszym czasie? Gotowy, aby zapytać o swoją grę w etykietowanie wina? Inwestycja w maszynę do etykietowania wina, która pomoże zwiększyć produkcję przy jednoczesnym zachowaniu jakości, może być tym, czego potrzebujesz, aby nadążyć za konkurencją.

Winiarnie mają kilka opcji etykietowania butelek i puszek. Na ogół aplikatory etykiet są dostępne w modelach ręcznych, półautomatycznych i automatycznych. Znajomość potrzeb w zakresie aplikacji etykiet i docelowej szybkości produkcji pomoże zawęzić wybór.

Rodzaje sprzętu do etykietowania

Ręczne maszyny do etykietowania wymagają od pracowników indywidualnego ładowania i naklejania każdej etykiety.

Etykieciarki półautomatyczne obsługiwane są za pomocą przycisku ręcznego lub nożnego. Pracownik ładuje butelki na przenośnik, a następnie naciska przycisk, aby nakleić etykiety. Ta metoda jest szybsza i bardziej spójna niż ręczne etykietowanie ręczne.

W wielu przypadkach półautomatyczna, owijająca się maszyna etykietująca jest najlepszą opcją do etykietowania wina butelkowanego, ponieważ pozwala z czasem przejść od produkcji wina w małych partiach do w pełni zautomatyzowanej maszyny etykietującej w linii bez konieczności napraw swój sprzęt lub linię butelkowania.

Automatyczne maszyny etykietujące mają opcje rotacyjne i liniowe. Obie są szybsze i dokładniejsze niż ręczne i półautomatyczne etykieciarki. Automatyczne maszyny etykietujące w linii zapewniają ogromny skok produktywności i wydajności. Po napełnieniu butelek lub puszek wina można je w sposób ciągły podawać do maszyny etykietującej, co daje około 150 etykietowanych produktów na godzinę. Obrotowe maszyny etykietowe znajdują się na najwyższym końcu spektrum, obsługując do 500 etykiet na godzinę i zapewniając najwyższą kontrolę i spójność umieszczania etykiet.

Automatyczne urządzenia do etykietowania różnią się pod względem możliwości i ceny. Wybierz taki, który nie tylko odpowiada Twoim obecnym potrzebom operacyjnym, ale może skalować się wraz z Twoim rozwojem.

Znaczenie sprzętu do etykietowania

Bez względu na to, jak szybko jesteś w stanie butelkować i etykietować wino, ogólna wydajność będzie ograniczona szybkością, z jaką możesz je zapakować i wprowadzić na rynek. W tym procesie jednym z głównych wyzwań, z którymi boryka się wiele winnic, jest drukowanie i nakładanie etykiet.

Maszyny do etykietowania butelek są dostępne w różnych cenach, co często wydaje się przytłaczające dla właścicieli winnic, którzy dysponują ograniczonym budżetem. Jednak dodanie wydajnego sprzętu do etykietowania może radykalnie zwiększyć produktywność i szybko się zwrócić dzięki natychmiastowemu zwiększeniu wydajności.

Wydajność

Zazwyczaj większość winnic zaczyna bez ogromnych początkowych inwestycji kapitałowych, więc aby rozpocząć produkcję, muszą ręcznie etykietować każdą butelkę wina.

Jednak dodanie jednej półautomatycznej maszyny etykietującej, stołowej lub modułowej, może zwiększyć produktywność o prawie 500%, umożliwiając etykietowanie do 150 butelek na godzinę. Te mniejsze wytwórnie są bardziej odpowiednie dla nowych lub małych winnic. Te opcje działają również lepiej, jeśli musisz regularnie otrzymywać miesięczne zamówienia na pudełka na wino.

Wydajność

W pełni automatyczne maszyny etykietujące w linii są fizycznie większe i nieco droższe, ale mogą etykietować do 500 butelek na godzinę. Ten wzrost wydajności umożliwia winiarni napełnienie większej liczby butelek bez konieczności logowania się na etapie etykietowania.

Ponieważ coraz więcej wina opuszcza linię butelkowania i trafia na rynek, sprzęt do etykietowania nie tylko usprawiedliwi inwestycję.

Jakość

Zastosowanie półautomatycznych lub w pełni automatycznych urządzeń etykietujących daje winiarni możliwość dokładnego umieszczenia dobrze zaprojektowanej etykiety za każdym razem. Wszyscy wiemy, że dobra etykieta, która jest nakładana równomiernie i precyzyjnie, jest kluczowym narzędziem marketingowym.

Maszyny do etykietowania są szybsze i oferują spójne umieszczanie przy mniejszej liczbie błędów niż proces ręcznego etykietowania ręcznego. Najlepszy sprzęt do etykietowania obejmuje stabilizatory, które zapewniają równomierne umieszczenie etykiety w tym samym miejscu bez ruchu w pionie lub poziomie.

Jakość

Koszt Vs. Wartość

Chociaż początkowy koszt zakupu lub leasingu nowego sprzętu do etykietowania może wydawać się zniechęcający, konieczne jest oszacowanie wszystkich czynników kosztowych, które mają wpływ na Twoją winiarnię.

Na przykład jednorazowy zakup sprzętu do etykietowania będzie znacznie niższy niż koszt zatrudnienia pełnoetatowego pracownika do naklejania etykiet na butelki lub puszki. Jeśli masz już pracowników dołączających etykiety, automatyzacja procesu etykietowania pozwoli im wykonywać bardziej palące lub przynoszące zyski zadania.

Inną ważną częścią równania kosztów jest zmniejszenie ilości marnowanych i wadliwych produktów schodzących z linii. Sprzęt do etykietowania jest spójny i niezawodny, więc błędy ludzkie są wyeliminowane, a mniej etykiet jest zgubionych, co oszczędza pieniądze. Jest coś do zrozumienia wydajności i oszczędności kosztów w porównaniu z rzeczywistą ceną gotówkową sprzętu. Ostatecznie wartość sprzętu przewyższa koszt z wielu ważnych powodów.

Ocena konfiguracji

Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji dotyczących typu aplikatora etykiet, który chcesz kupić, oceń obecną konfigurację i określ, jaką rolę będzie odgrywać etykieciarka w linii butelkowania. Bardzo ważne jest również ustalenie parametrów, które określą rozmiar i typ potrzebnej maszyny etykietującej. Pomoże Ci to wybrać etykietowarkę do wina, która spełni Twoje potrzeby, będzie bezproblemowo dopasować się do Twojej bieżącej działalności i sprawi, że Twój proces będzie bardziej efektywny.

Ocena konfiguracji

Twój przebieg produkcji

Aby właściwie ocenić swoje potrzeby, jasno określ cele dotyczące etykietowania i produkcji.

Zacznij od określenia ilości i szybkości, z jaką produkt ma poruszać się po linii. Maszyny etykietujące są dostępne w różnych zakresach prędkości, więc wybierz taką, która odpowiada prędkości, jaką może utrzymać Twoja linia.

Twój przebieg produkcji

Należy również wziąć pod uwagę potencjalne przestoje, które mogą wystąpić podczas zmiany aplikacji do etykietowania (np. Przejście z etykiet ręcznych na maszynę półautomatyczną).

Każda wybrana maszyna do etykietowania wina będzie miała zalety i wady, więc szukaj etykieciarki, która będzie łatwa w konfiguracji, obsłudze i konserwacji.

Przestrzeń i wyposażenie

Kiedy już masz jasno określone cele dotyczące ilości wina, które będziesz przepychać przez linię i z jaką prędkością, następnym krokiem jest znalezienie sprzętu, który będzie pasował do posiadanej przestrzeni i będzie łatwo dostępny. Inne kwestie obejmują kompatybilność istniejącego sprzętu i ogólny projekt linii produkcyjnej.

Przestrzeń i wyposażenie

Twoja linia produkcyjna obejmuje różnorodne maszyny, takie jak napełniacze, zakręcarki lub korkociągi i etykieciarki. Ze względu na wydajność najlepiej jest kupić maszynę etykietującą, która jest kompatybilna z wyposażeniem, które masz już w swojej linii, aby zapobiec problemom. Jest to również okazja, aby zdecydować, czy chcesz, aby Twoja maszyna etykietująca była zgodna z posiadanymi obecnie maszynami, czy też wolisz wolnostojącą drukarkę.

Powinieneś wybrać drukarkę, która będzie w stanie nadążyć za twoimi maszynami do napełniania i zamykania, a także skalować się wraz z rozwojem firmy.

Uwagi dotyczące pojemników i etykiet

Większość winnic nadal woli używać szklanych butelek do swojego wina. Jednak szklane butelki mogą być drogie i ciężkie. Aluminiowe puszki, popularny trend w ekonomicznym sektorze wina, są lżejsze i bardziej ekonomiczne. Podczas gdy większość winiarni premium uważa, że estetyka i czynnik klasy szklanej butelki za każdym razem bije aluminiową puszkę. Jednak zdaniem pijących wino opakowanie nie ma żadnego wpływu na smak wina.

Według foodandwine.com, ślepy test smaku wykazał, że gdy 86 dorosłych dostało identyczne wina wlane do kubka, jednego z butelki i jednego z puszki, 48,5% wolało wersję butelkową w porównaniu z 45,3%, którzy woleli wersję w puszce ( 5,8% nie wykazuje preferencji).

Niezależnie od preferencji Twojej marki, po ustaleniu, jakiego rodzaju pojemnika zamierzasz użyć do swojego wina, nadszedł czas, aby zdecydować o rozmiarze, stylu i umiejscowieniu etykiety wina. Możesz wybierać spośród etykiet z przodu iz tyłu, etykiet zawijanych lub etykiet typu shrink sleeve.

Jeśli wiesz, że Twoja butelka lub puszka będzie miała nietypowy kształt lub charakterystyczny stożek, będziesz musiał znaleźć maszynę etykietującą, która może właściwie dopasować etykiety do tych unikalnych wymiarów. Maszyny etykietujące są dostępne w różnych rozmiarach i typach, ale niekoniecznie są uniwersalne dla wszystkich zastosowań etykiet.

Wysokiej jakości pojemniki i etykiety

Aby uzyskać ostry, profesjonalny wygląd, użyj materiałów wysokiej jakości. Podczas gdy odpowiednia etykieciarka może wykonać świetną robotę etykietowania puszek i butelek, jeśli używane pojemniki nie są premium, mogą powodować problemy, które powodują, że produkt wygląda źle.

Bez względu na to, co wybierzesz, upewnij się, że pojemniki są spójne. Niedoskonałości i niespójności w rozmiarze i kształcie mogą spowodować błędne odczytanie przez maszynę etykiet w miejscu, w którym należy umieścić etykiety. Regularnie sprawdzaj pojemniki pod kątem oznak niskiej jakości, abyś mógł się nimi zająć, zanim zostaną napełnione i niewłaściwie oznakowane.

Randomizowanym, ale korzystnym sposobem sprawdzenia konsystencji partii puszek lub butelek jest „test kwadratowy”. Aby to zrobić, umieść puszkę lub butelkę na prostej krawędzi lub linijce i powoli ją obracaj. Jeśli występują jakieś anomalie kształtu, zobaczysz przerwy między pojemnikiem a prostą krawędzią. Te drobne zmiany kształtu mogą wystarczyć, aby wpłynąć na przyczepność i wygląd etykiet.
Niespójności mogą powodować powstawanie bąbelków pod etykietą. Może to również wpłynąć na etykiety termokurczliwe.

Jakość etykiety to kolejny czynnik, który określi ogólne wyniki. Etykiety są wykonane z wielu różnych materiałów i po nałożeniu na pojemniki mogą zawierać różnorodne kleje lub spoiwa. Etykiety niskiej jakości są podatne na rozdzieranie, bulgotanie, rozmazywanie i inne nieprawidłowości w działaniu etykiet. Wybierz znaną i zaufaną markę etykiet i zastanów się, czy wolisz produkt papierowy, czy syntetyczny.

Pamiętaj, źle zaprojektowane i zastosowane etykiety łatwo zauważą miłośnicy wina, którzy cenią sobie wszystkie aspekty kultury winiarskiej, w tym opakowanie.

Wybór partnera do etykietowania

Wybór odpowiedniego sprzętu do etykietowania wina będzie zależeć nie tylko od funkcjonalności maszyny. Kupując od producenta lub dystrybutora sprzętu do etykietowania, rozpoczynasz z nim stałą współpracę. Oto kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze partnera do etykietowania.

Wybór partnera do etykietowania

Części i serwis

Części

Oczywiście, cały sprzęt podlega pewnej awarii, gdy jest intensywnie używany. Niezbędne jest, aby producent maszyny etykietującej miał pod ręką części zamienne i były one łatwo dostępne. Im dłużej maszyna nie działa, tym mniej produktu można wyjąć z drzwi -
a czas to pieniądz.

Pamiętaj, aby zapytać swojego dostawcę sprzętu do etykietowania, czy jakiekolwiek części uległy zużyciu i jaki jest czas oczekiwania na wymianę. Umożliwi to zaplanowanie wszelkich prac konserwacyjnych lub napraw, które będą musiały zostać wykonane, bez wpływu na regularny czas produkcji.

Usługa

Kluczem do sprawnego działania linii do wina jest zadbanie o to, aby sprzęt do etykietowania był dobrze utrzymany i serwisowany przez cały okres jego eksploatacji. Producent Twojej maszyny etykietującej powinien być dostępny, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania lub wątpliwości i pomóc w rozwiązaniu drobnych problemów.

Najlepszym sposobem na znalezienie renomowanego sprzedawcy jest poproszenie o rekomendacje w społeczności winiarskiej. Patrząc na sprzedawców sprzętu do etykietowania, zastanów się nad terminowością ich odpowiedzi, czy ich rozwiązania są godne zaufania i czy są w stanie zapewnić ciągłe aktualizacje i ciągłe wsparcie. Wszystko to będzie ważne, gdy Twoja działalność zacznie się rozwijać.

Jakość

Wysoka jakość produktów powinna być celem każdego producenta. Jednak nie wszystkie firmy przestrzegają tego samego zestawu standardów.

Aby upewnić się, że uzyskujesz najlepszy stosunek jakości do ceny, zadaj swojemu dealerowi kilka pytań dotyczących procedur kontroli jakości części, napraw i nowych maszyn. Na przykład dowiedz się, jak testują maszyny przed sprzedażą i zapytaj, jakiego rodzaju kontrole są przeprowadzane na używanych i odnowionych maszynach, zanim je odsprzedają.

Inwestycja, którą dziś dokonasz w sprzęt do etykietowania dla swojej winnicy, będzie zależeć od długoterminowego wsparcia i obsługi klienta ze strony producenta sprzętu. Jako ich klient chcesz wiedzieć, że stoją za swoimi produktami, udzielając dokładnych i pomocnych odpowiedzi na Twoje pytania, ułatwiając dostęp do części i przestrzegając wysokich standardów jakości dla całego swojego sprzętu, nowego lub używanego. Wszystkie te czynniki będą miały wpływ na to, jak dobrze Twoja maszyna etykietująca będzie działać poza tymi kilkoma pierwszymi tysiącami butelek oraz na rozwój produkcji wina.

Wniosek

Idąc w kierunku zwiększenia produkcji wina za pomocą profesjonalnego sprzętu do etykietowania, pamiętaj o wszystkich decyzjach, które będziesz musiał podjąć.

• Oceń swoją obecną linię produkcyjną i określ liczbę butelek lub puszek, które wymagają etykietowania, a także wszelkie ograniczenia przestrzenne i projektowe.

• Po ustaleniu celów produkcyjnych i wyobrażeniu sobie, w jaki sposób zamierzasz zintegrować nowy element wyposażenia do etykietowania, czas iść na zakupy. Zakup maszyny etykietującej będzie wymagał porównania różnych opcji, w tym półautomatycznej, w pełni automatycznej, stołowej, liniowej lub obrotowej. Musisz również wziąć pod uwagę swoje materiały (szklana butelka, aluminiowa puszka, etykiety winylowe, błyszczące etykiety papierowe itp.), Aby upewnić się, że wybrana maszyna etykietująca będzie dobrze działać.

• Pamiętaj, że wybrany sprzęt do etykietowania będzie również wymagał ciągłej konserwacji i pielęgnacji, aby był sprawny. Powinieneś skontaktować się z renomowanym sprzedawcą i uzyskać informacje o jego umowach serwisowych i dostępności części, aby mieć zasoby potrzebne do utrzymania nowej maszyny w dobrym stanie.

Efektywne wykorzystanie zautomatyzowanej technologii etykietowania oferuje znaczną poprawę produktywności i wydajności całej winiarni.

Jednak kluczem jest znalezienie odpowiedniej maszyny do etykietowania. Przed dokonaniem zakupu należy ocenić wszystkie potencjalne maszyny etykietujące pod kątem jakości, szybkości i niezawodności.