Sprzęt do etykietowania kosmetyków

Przydatne dla każdego producenta opakowań kosmetycznych

Federalna ustawa o żywności, lekach i kosmetykach definiuje kosmetyki jako „artykuły przeznaczone do wcierania, polewania, spryskiwania lub spryskiwania, wprowadzania lub w inny sposób nakładanych na ludzkie ciało w celu oczyszczenia, upiększenia, zwiększenia atrakcyjności lub zmiany wyglądu”.

Wymogi FDA dotyczące etykietowania kosmetyków mają na celu ochronę konsumentów przed zagrożeniami dla zdrowia i oszukańczymi praktykami oraz pomóc konsumentom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących kosmetyków, które zamierzają kupić.

Kosmetyki nie mogą być etykietowane ani reklamowane za pomocą oświadczeń sugerujących, że FDA zatwierdziła produkt. Ma to zastosowanie nawet wtedy, gdy zakład produkcyjny jest zarejestrowany lub produkt podlega dobrowolnemu programowi rejestracji kosmetyków FDA.

Krótko mówiąc, FDA wymaga, aby etykiety kosmetyków:

  • Tożsamość produktu (co to jest)
  • Zawartość netto (ile jest w paczce)
  • Deklaracja składników (z czego jest zrobiony)
  • Wszelkie wymagane etykiety ostrzegawcze (potencjalne ryzyko związane z używaniem przedmiotu)

Producenci opakowań kosmetycznych wiedzą, że etykiety są istotną częścią marketingu kosmetyków, ale mają one również na celu informowanie konsumentów o przeznaczeniu produktu, składnikach, ilości netto oraz miejscu produkcji lub dystrybucji.

Ponieważ etykiety kosmetyków mają różne kształty i rozmiary, istnieje wiele urządzeń do aplikacji etykiet, aby sprostać różnym wymaganiom. Wielofunkcyjne maszyny do aplikacji etykiet umożliwiają błyskawiczne owijanie, uszczelnianie i naklejanie produktów kosmetycznych.

Bez względu na to, które opakowanie kosmetyków wymaga oznakowania, najpierw należy poszukać najlepszych opcji etykiet, a następnie odpowiedniego sprzętu do etykietowania. Najlepszy modułowy sprzęt do etykietowania może prawidłowo nanieść typ etykiety, dostosować się do wymiarów pojemnika i idealnie dopasować się do linii produkcyjnej.

Rodzaje etykiet kosmetyków

Etykiety kosmetyczne na ołówki i długopisy

Od kredek do oczu, kremowych cieni do powiek, pędzli do brwi i farb do ust, możesz szybko znaleźć pojemniki w stylu długopisu i ołówka, spoglądając w dół korytarza makijażu.

Według Beauty Packaging popyt na ołówki i długopisy kosmetyczne rośnie, a producenci opakowań kosmetycznych intensyfikują działania mające na celu tworzenie konkurencyjnych projektów i opakowań ochronnych, które będą widoczne dla konsumentów.

Etykiety kosmetyczne na ołówki i długopisy

Pojemniki na ołówki kosmetyczne i długopisy wymagają szczególnej ostrożności, ponieważ ilość miejsca jest ograniczona, ale na opakowaniu muszą znajdować się wszystkie wymagane informacje, w tym składniki, nazwa produktu, informacje o kolorze i inne. Zwykle można to osiągnąć za pomocą etykiety zawijanej i etykiety z kropkami na końcu.

Etykieta dookoła zajmuje największą powierzchnię większości pojemników i może obejmować całą długość produktu. Do etykiety można również dodać perforację, aby zapewnić uszczelnienie, które jest zarówno łatwe do otwarcia, jak i zabezpieczające przed manipulacją. Markowe etykiety dookoła mogą skutecznie wyświetlać wszystkie wymagane przez FDA informacje o produkcie. Ponadto etykieciarki mogą umieszczać etykiety z kropkami na zamkniętym końcu pióra lub pojemnika na ołówki, aby wskazać kolor lub kod koloru.

Etykiety na opakowania kosmetyczne

Balsamy, kremy, korektory i produkty do włosów idealnie pasują do tubek zaprojektowanych z myślą o łatwym dozowaniu. Odpowiednia maszyna może szybko i dokładnie etykietować produkty tubowe z przodu iz tyłu lub dookoła całego pojemnika.

Zawijane etykiety na tubkach kosmetycznych zapewniają prosty, jednoczęściowy proces aplikacji, który może szybko przetoczyć się przez maszynę przy minimalnym ruchu. Możesz skalować swój projekt zawijania, aby współpracował z krzywizną i stożkiem rury.

Etykiety na opakowania kosmetyczne

Ponieważ większość tub ma półpłaskie powierzchnie z przodu iz tyłu, wielu producentów używa dwuczęściowych etykiet w celu zwiększenia wydajności. Na przedniej etykiecie znajduje się zazwyczaj logo firmy, nazwa produktu, zawartość i inne wymagane informacje, a na tylnym panelu znajduje się kod kreskowy, lista składników i instrukcje użytkowania.

Etykieta na całej długości rękawa jest bardziej intensywna niż inne opcje etykietowania, ale pozwala modyfikować wygląd całej tuby od góry do dołu. Rękawy wymagają szczególnej ostrożności podczas zakładania i aplikacji, aby zachować jakość i spójność.

Etykiety kosmetyczne na puszki i słoiki

Puszki, puszki aluminiowe, szklane słoiki kosmetyczne i słoiki akrylowe są często używane w przemyśle kosmetycznym do przechowywania wosków, kremów do twarzy i innych produktów półpłynnych.

Puszki i słoiki często przybierają nieregularne kształty, aby uatrakcyjnić opakowania kosmetyków, w tym wycięcia wymiarowe i skosy. Etykietowanie takich pojemników na kosmetyki może być trudne, ale maszyny etykietujące od góry i od dołu można skalibrować, aby poradziły sobie z tym zadaniem. Etykiety górne i dolne można umieszczać jednocześnie za pomocą etykieciarki dwubębnowej i odpowiedniej synchronizacji.

Etykiety kosmetyczne na puszki i słoiki

W przypadkach, gdy górna lub dolna część słoika nie jest wystarczająco duża dla standardowej etykiety, pomocne jest użycie etykiet z kropkami końcowymi. Kropki końcowe są często używane jako symbole, kody, próbki kolorów lub drobny druk.

Etykiety cylindrycznych butelek kosmetycznych

Cylindryczne butelki kosmetyczne są używane do szerokiej gamy produktów kosmetycznych. Butelki z pompką bezpowietrzną, butelki z balsamem i lakiery do włosów to przykłady cylindrów często stosowanych w przemyśle kosmetycznym. Są również dostępne w różnych rozmiarach i należą do najbardziej wszechstronnych pojemników dostępnych na rynku hurtowym.

Etykiety cylindrycznych butelek kosmetycznych

Maszyna do etykietowania butelek typu wrap-around jest idealna do etykietowania cylindrycznych butelek kosmetycznych. Są łatwe w obsłudze i płynnie poruszają się po przenośniku, gdy produkty przesuwają się po linii. Jeśli butelka jest większa, lepiej użyć etykiet z przodu iz tyłu.

Rękawy typu full body mogą być również używane do uszczelniania mniejszych cylindrycznych pojemników, pokrywając całą powierzchnię. Błyszczyki do ust i inne produkty często używają przezroczystych rękawów, aby podkreślić kolor produktu, jednocześnie chroniąc zawartość przed manipulacją.

Kosmetyki kompaktowe etykiety

Stosowane do pudrów podkładowych, bronzerowych i cieni do powiek, kompakty kosmetyczne wymagają szczególnej ostrożności podczas etykietowania. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest zastosowanie etykiet od góry i od dołu za pomocą maszyny wrażliwej na nacisk, zaprojektowanej do stosowania odpowiedniego nacisku bez zgniatania lub niszczenia pojemnika lub jego zawartości. Na szczęście dzisiejsze maszyny etykietujące umożliwiają zautomatyzowaną technologię centrowania dwóch etykiet na górze i na dole bez niewspółosiowości.

Kosmetyki kompaktowe etykiety

Znaczenie sprzętu do etykietowania

Bez względu na to, jak szybko jesteś w stanie butelkować, słoikować lub napełniać swój produkt kosmetyczny, ogólna wydajność może być ograniczona przez prędkość, z jaką etykietujesz i wprowadzasz na rynek. Jednym z głównych wyzwań, z którymi boryka się wielu producentów opakowań kosmetycznych, jest drukowanie i nakładanie etykiet - ale istnieje kilka dobrych rozwiązań w zakresie etykiet i opcji maszyn etykietowych.

Maszyny do etykietowania są dostępne w różnych cenach, co często wydaje się przytłaczające dla producentów, właścicieli firm i menedżerów operacyjnych, którzy działają przy ograniczonym budżecie. Jednak wydajny sprzęt do etykietowania może radykalnie zwiększyć produktywność i opłacić się poprzez natychmiastowe zwiększenie wydajności.

Wydajność

Zazwyczaj większość producentów kosmetyków zaczyna bez ogromnych początkowych inwestycji kapitałowych, więc aby rozpocząć produkcję, ręcznie etykietuje swoje pojemniki z produktami. Jednak dodanie jednej półautomatycznej maszyny etykietującej, stołowej lub modułowej, może zwiększyć wydajność o prawie 500%, umożliwiając etykietowanie do 150 pojemników na godzinę.

W pełni automatyczne maszyny etykietujące w linii są fizycznie większe i nieco droższe niż opcje półautomatyczne, ale mogą etykietować do 500 pojemników na godzinę. Ten wzrost wydajności umożliwia etykietowanie większej liczby produktów w równie dokładnym, ale szybszym tempie.

Niezależnie od tego, czy pakujesz balsam, szminkę, podkład czy kompakty, odpowiedni sprzęt do etykietowania szybko uzasadni jego koszt.

Jakość

Zastosowanie półautomatycznej lub w pełni automatycznej maszyny etykietującej daje właścicielom firm kosmetycznych i producentom opakowań możliwość dokładnego umieszczenia dobrze zaprojektowanej etykiety za każdym razem - a wszyscy wiemy, że etykieta o świetnym designie i precyzyjnej aplikacji jest kluczowa narzędzie marketingowe.

Maszyny do etykietowania są szybsze, bardziej spójne i niezmiennie dokładne w porównaniu do ręcznego etykietowania. Najlepszy sprzęt do etykietowania obejmuje stabilizatory, które zapewniają równomierne umieszczenie etykiety w tym samym miejscu bez ruchu w pionie lub poziomie.

Koszt Vs. Wartość

Chociaż początkowy koszt zakupu lub leasingu nowego sprzętu do etykietowania może wydawać się zniechęcający, konieczne jest oszacowanie wszystkich kosztów produkcji, które mają wpływ na Twoją działalność.

Na przykład jednorazowy zakup sprzętu do etykietowania będzie znacznie niższy niż koszt zatrudnienia pełnoetatowego pracownika do naklejania etykiet na produkty. Jeśli masz już pracowników ręcznie naklejających etykiety, automatyzacja procesu etykietowania pozwoli im wykonywać bardziej palące i dochodowe zadania.

Inną ważną częścią równania kosztów jest redukcja zmarnowanych i wadliwych produktów schodzących z linii. Sprzęt do etykietowania jest spójny i niezawodny, więc błędy ludzkie są wyeliminowane, a mniej etykiet jest zgubionych, co oszczędza pieniądze. Jest coś do zrozumienia wydajności i oszczędności kosztów w porównaniu z rzeczywistą ceną gotówkową sprzętu. Ostatecznie wartość sprzętu przewyższa koszt z wielu ważnych powodów.

Ocena konfiguracji

Zanim wybierzesz typ maszyny do nakładania etykiet, poznaj swoje cele produkcyjne, oceń bieżącą konfigurację i określ odpowiedni rozmiar maszyny. Pomoże Ci to wybrać drukarkę, która spełni Twoje potrzeby, będzie bezproblemowo dopasować się do Twojej bieżącej działalności i sprawi, że Twój proces będzie bardziej wydajny.

Uruchomienie produkcyjne

Aby właściwie ocenić swoje potrzeby, jasno określ cele dotyczące etykietowania i produkcji.

Zacznij od określenia ilości i szybkości, z jaką kosmetyki mają poruszać się po linii montażowej. Sprzęt do aplikacji etykiet jest dostępny w różnych zakresach prędkości, więc wybierz taki, który pasuje do tempa, jakie może utrzymać Twoja linia.

Należy również wziąć pod uwagę potencjalne przestoje, które mogą wystąpić podczas zmiany aplikacji do etykietowania (np. Przejście z etykiet ręcznych na maszynę półautomatyczną).

Każda wybrana maszyna do etykietowania będzie miała zalety i wady, więc szukaj urządzenia, które będzie proste w konfiguracji, obsłudze i utrzymaniu.

Przestrzeń i wyposażenie

Kiedy już masz jasne cele dotyczące ilości produktu, który będziesz przepychać przez linię i z jaką prędkością, poszukaj sprzętu, który będzie pasował do posiadanej przestrzeni i będzie łatwo dostępny dla pracowników. Inne kwestie obejmują kompatybilność istniejącego sprzętu i ogólny projekt linii pakującej.

Twoja linia produkcyjna obejmuje różnorodne maszyny, takie jak napełniacze, zakręcarki i etykieciarki. Ze względu na wydajność najlepiej jest kupić maszynę etykietującą, która jest kompatybilna ze sprzętem, który już masz w swojej linii, aby zapobiec problemom. Jest to również okazja, aby zdecydować, czy chcesz, aby Twoja maszyna etykietująca była zgodna z posiadanymi obecnie maszynami, czy też wolisz wolnostojącą drukarkę.

Powinieneś wybrać urządzenie etykietujące, które może skalować się wraz z linią produkcyjną w miarę jej rozszerzania i ulepszania w czasie.

Uwagi dotyczące pojemników i etykiet

Od butelek z pompką po zakręcane słoiki i puszki z wieczkiem - istnieje wiele opcji pojemników do wyboru. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy pojemników z zabezpieczeniem przed manipulacją i dziećmi, które spełniają wytyczne i przepisy dotyczące pakowania, uszczelniania i etykietowania.

Niezależnie od typu pojemnika w Twojej firmie, po określeniu wymiarów nadszedł czas, aby zdecydować o rozmiarze, stylu i umiejscowieniu etykiety. Najpopularniejsze typy to etykiety z przodu iz tyłu, etykiety zawijane i etykiety termokurczliwe.

Jeśli wiesz, że Twoja butelka będzie miała nietypowy kształt, będziesz musiał znaleźć maszynę etykietującą, która będzie w stanie prawidłowo przymocować etykiety do tych unikalnych wymiarów. Maszyny etykietujące są dostępne w różnych rozmiarach i typach, ale niekoniecznie są uniwersalne dla wszystkich zastosowań etykiet.

Wysokiej jakości pojemniki i etykiety

Aby uzyskać ostry, profesjonalny wygląd, konieczne jest wybranie materiałów wysokiej jakości. Podczas gdy właściwa etykieciarka może świetnie wykonać etykietowanie produktów, jeśli używane pojemniki nie są premium, mogą powodować problemy, które powodują, że produkt wygląda źle.

Bez względu na to, co wybierzesz, upewnij się, że pojemniki są spójne. Niedoskonałości i niespójności w rozmiarze i kształcie mogą spowodować błędne odczytanie przez maszynę etykiet w miejscu, w którym należy umieścić etykiety. Regularnie sprawdzaj pojemniki pod kątem oznak niskiej jakości, abyś mógł się nimi zająć, zanim zostaną napełnione i niewłaściwie oznakowane.

Jakość etykiety to kolejny czynnik, który określi ogólne wyniki. Etykiety są wykonane z wielu różnych materiałów i po nałożeniu na pojemniki mogą zawierać różne kleje lub kleje. Etykiety niskiej jakości są podatne na rozdzieranie, bulgotanie, rozmazywanie i inne nieprawidłowości w działaniu etykiet. Wybierz znaną i zaufaną markę etykiet i zastanów się, czy wolisz produkt papierowy, czy syntetyczny.

Wniosek

Idąc w kierunku zwiększenia produkcji, czy to kredek do oczu, kremowych cieni do powiek, szminek, balsamów, kremów, korektorów, produktów do włosów itp., Z profesjonalnym sprzętem do etykietowania, pamiętaj o wszystkich decyzjach, które będziesz musiał podjąć.

  • Oceń swoją obecną linię produkcyjną. Określ liczbę pojemników, które wymagają etykietowania, a także ograniczenia przestrzenne i projektowe.
  • Po ustaleniu celów produkcyjnych i wyobrażeniu sobie, w jaki sposób zamierzasz zintegrować nowy element wyposażenia do etykietowania, nadszedł czas na zakupy. Zakup maszyny do etykietowania będzie wymagał porównania różnych opcji, w tym półautomatycznej, w pełni automatycznej, stołowej, liniowej lub obrotowej. Musisz również wziąć pod uwagę swoje materiały (np. Plastikową butelkę z pompką z błyszczącymi etykietami papierowymi), aby upewnić się, że wybrana maszyna etykietująca będzie działać dobrze.
  • Pamiętaj, że wybrany przez Ciebie sprzęt do etykietowania będzie również wymagał ciągłej konserwacji i opieki, aby był sprawny. Powinieneś skontaktować się z renomowanym sprzedawcą i uzyskać informacje o jego umowach serwisowych i dostępności części, aby mieć zasoby potrzebne do utrzymania nowej maszyny w dobrym stanie.

Podczas obsługi produkcji i pakowania kosmetyków od początku do końca konieczne jest posiadanie niezawodnego sprzętu do etykietowania. Od wyboru dostawców po zakup najlepszego sprzętu do pakowania - wszystko to ma znaczenie, jeśli chcesz dostarczyć świetny produkt, który przemówi do odbiorców.

Efektywne wykorzystanie automatyzacji, w tym drukarek etykiet i aplikatorów etykiet, zapewnia znaczną poprawę produktywności i wydajności. Jednak kluczem jest znalezienie odpowiedniej maszyny do etykietowania. Przed dokonaniem zakupu należy ocenić wszystkie potencjalne maszyny do etykietowania pod kątem jakości, szybkości i niezawodności.